ככה תקום עם אנרגיה ומוטיבציה להתחיל את היום

שאלות כוח דין אשכנזי מטרות

שאלות כח זה משהו שאני ממליץ לך לעשות על בסיס יומי או לפחות שבועי, בשבילי הם שינו את החיים. הם עוזרות לך להיכנס לפרופורציה ולהבין את הדברים מבחוץ, למדוד התקדמות ולכוון את עצמך יותר טוב למטרה שלך.

שאלות כוח יעזרו לך לפקס את עצמך בבוקר ולמדוד את ההתקדמות שלך על בסיס שבועי ויומי ולהבין מה עושה לך טוב ומה עושה לך רע. לשפר את הפרודקטיביות שלך ולהעיף את עצמך קדימה.

לפני כמה חודשים חבר אמר לי שאיך שהוא קם בבוקר הוא יוצא להליכה עם מחברת ועונה על 3 שאלות כח וזה עוזר לו להתחיל את היום עם הרבה יותר כח, יותר חדור מטרה והרבה יותר אנרגיה. אני לא אחד שאוהב לקום בבוקר, אני גם לא חושב שיש מישהו שכן אוהב. אבל ההצלחה לא מגיעה סתם כך, צריך לעבוד בשבילה, ולפעמים גם קשה(לרוב). גם אם אני לא מאמין לו שזה עובד לו. למדתי לנסות בעצמי כל דבר לפחות פעם אחת, לבדוק אם זה מתאים לי ואם זה עובד בשבילי.

ניסיתי כמה ימים. רשמתי לי את שאלות הכח שהחבר הציע ויצאתי להליכה בבוקר. מהמסקנות שלי, בלי קשר לשאלות הכוח, הליכה בבוקר, להסתכל על השמיים לשים אוזניות עם מוזיקה נעימה או קיצבית (תלוי על איזה צד אתה קם) עוזר ממש להתחיל את היום עם אנרגיה ועוד הרבה היתרונות נפשיים וגופניים שאני יכול לציין. מתישהו בזמן ההליכה הייתי מוצא איזה ספסל, מתיישב עליו פותח את המחברת ועונה על השאלות. היום שלך מתחיל מוקדם, אתה חוזר הביתה עם יותר אנרגיה ותחושת סיפוק נעימה.

האפקט הוא לא מיידי, לא אשקר. צריך להתמיד בזה כדי שזה יעבוד ולראות התקדמות. זה עוזר לקבל פרספקטיבה על היום שלך, על השבוע שלך, על המשימות שלך, אבל אני לא הרגתי בהבדל יותר מידי מלבד ההרגשה הטובה שאני קם מוקדם ויוצא להליכה, לא הרגשתי שיפור באנרגיה, לפחות בימים הראשונים.

אחרי שבוע כבר הרגשתי שזה הרגל, הסתכלתי אחורה במחברת על הדברים שאני רושם וזה נתן לי תחושת סיפוק ופרספקטיבה שאני משנה את ההתנהגות שלי לפי השאלות ששאלתי ובכך מרגיש יותר ויותר טוב.

מזה שאלות כוח?

שאלות כח הם בעצם שאלות שיעזרו לך לפקס את עצמך ולמדוד את ההתקדמות שלך. המוח שלנו חושב על ידי שאילת שאלות. כל מחשבה שאי פעם נוצרה במוח שלך, נוצרה על ידי שאילת שאלה.

עם ההיגיון הזה אנחנו רוצים לשאול את השאלות הנכונות עבורנו.

אם תשאל "למה אני חולה כל הזמן" סביר להניח שהמוח שלך ימצא סיבות למה אתה חולה, מערכת חיסנות חלשה, אתה לא עושה מספיק ספורט, אתה לא מתלבש טוב, וכ'ו..

אם תשאל "איך אני יכול להיות בריא" אז המוח יביא לך את כל הדרכים לאיך לנהל אורח חיים בריא יותר.

אתה רואה מוצר יקר ושואל את עצמך "למה אני לא יכול להרשות לעצמי את זה?" המוח יסביר לך למה אתה לא, למה אתה צריך לחסוך ולמה זה יקר מידי בשבילך.

אם תשאל את עצמך "איך אני יכול להרשות לעצמי את זה?" המוח יביא לך את כל הדרכים שבהם כן תוכל להרשות לעצמך את זה. קולט?

יש עוד אלפי דוגמאות לשאלות כאלה.

אז איזה שאלות לשאול?

אז לכל בן אדם יכול להיות שיהיו שאלות שיעבדו עליו שונה, כמו כל דבר כל בן אדם הוא אינדיבידואלי והמוח מגיב לכל דבר שונה מהאחר.

שאלות כוח שאני שואל את עצמי הם: 

  • על מה אני גאה בעצמי היום?
  • מה אני יכול לשפר בעצמי היום?
  • מה אני צריך לשמר מהיום?
  • מי אני בוחר להיות היום?
  • מה עיכב אותי השבוע?
  • מהם שני דברים טובים שקרו לי השבוע שאני מודה עליהם?

אתה יכול לשנות ולשפר את השאלות, אבל הבסיס הוא פשוט למצוא את הדברים שאתה יכול לשפר, לשמר, מה עשה לך טוב, על מה אתה גאה.

הוכח כבר המון פעמים שהכרת תודה עוזרת לתחושת הסיפוק. ומה אנחנו עושים פה אם לא להיות מאושרים בעצם?

השאלות האלה יעזרו לך למצוא את השלווה. למצוא את המקומות שעושים לך טוב, את ההדברים שאתה עושה שגורמים לך להרגיש מלא, את הדברים שאתה מואכזב מעצמך שאתה לא עושה ואומר שתעשה.זה נותן לך פרספקטיבה על החיים.

לפעמים הכיוון יותר חשוב מהמהירות. הרבה צרםי מהר אבל לכיוון הלא נכון.

מתי לשאול אותם?

את השאלות האלה אתה יכול לשאול מוקדם בבוקר בלי הסחות דעת או בערב לפני שאתה הולך לישון. בסוף החודש, או בסוף השבוע. פשוט ליצור לעצמך הרגל מסויים שבו אתה עוצר לרגע לחשוב. להסתכל רגע אחורה, להבין איפה היית לאן אתה הולך ואיך אתה מתקדם בצורה הטובה ביותר שלך.

אתה יכול לשאלות אותם על המחברת ולרשום מה אתה חושב, אתה יכול לשאול אותם בראש שלך, ההמלצה שלי היא לרשום אותם על המחברת שלך. ככה תוכל להתסכל אחורה על ההתקדמות שלך, להביט לרגע מה אמרת שתעשה ולא עשית, באיזה עקביות אתה עושה את זה ואיפה אתה לא עומד במילה שלך.

זה לא פשוט להתמיע את ההרגל הזה. השאלות האלה מצריכות ממך כינות, הקשבה, אנרגיה, אבל אני יכול להבטיח לך שהם מספקות. הם ממלאות אותך. ברגע שאתה מסתכל אחורה על מה שכתבת או על מה שלמדת על עצמך בעקבותן אתה מלא יותר. אתה מבין יותר טוב מה מספק אותך ומה מפתח אותך.

אני עושה אותם שאני קם בבוקר. אני מרגיש שהמוח שלי נקי מהסחות דעת מכל היום שלי, אומרים גם שה20 דקות הראשונות של הבוקר הם הרגישות ביותר לתת המודע. ככה שהשאלות האלה באמת חודרות לתת מודע ועוזרות לך להתקדם. 

לסיכום

שאלות כוח זה סתם עוד שם מפוצץ, תתייחס לזה כמו ללצחצח שיניים. אנחנו נוטים לשבת על המחשב, לראות טלוויזיה, להיות בטלפון, לדבר עם חברים, להיות עם החברה, לרוץ מהסחת דעת לאחרת. אבל אנחנו שוכחים לחשוב. באמת לעצור רגע הכל ולחשוב, מה עושה לנו טוב? למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים? השאלות האלה באמת יעזרו לך מכל הבחינות, לשפר את הזיכרון שלך, לשפר את ההתקדמות שלך, להבין מה עושה לך טוב ומה עושה לך פחות טוב, איפה אתה עומד לעומת שבוע שעבר ואיך אתה יכול לשפר את עצמך ובאילו תחומים. 

אתה יכול לעשות את זה פעם ביום, פעם בשבוע, פעם בחודש. לא משנה מתי. העיקר שתעשה את זה. ההמלצה שלי היא בסוף יום סיכום קטן של היום עם הסתכלות על משך היום ולעשות שיפור שימור קטן. ובסוף השבוע סיכום יותר גדול, עם יותר שאלות, להבין איך אתה יכול לשפר את עצמך.

בהצלחה.