10 ספרים של מצליחים שכדאי לך לקרוא

10 ספרים שכדאי לך לקרוא

נכון לא פעם ולא פעמיים שמעתם שאנשים מצליחים קוראים הרבה ספרים? אם לא אז הנה העובדות, ביל גייטס קורא בערך 50 ספרים בשנה, שזה ספר בשבוע. וורן באפט קורא בין חמש לשש שעות ביום. רוב האנשים המצליחים בעולם בזמנם הפנוי קוראים ספרים. בטיסות, בנסיעות, לפני השינה, הרגל של בוקר. אבל הם לא קוראים סתם ספרים, הם בוחרים את הספרים שלהם בקפידה, אז הבאתי לכם כאן עשרה ספרים שאני אישית קראתי ואני ממליץ בחום על כל אחד ואחד מהם.

  • Think And grow rich – חשוב והתעשר
  • 10X rule – חוק ה10X 
  • The power the a habit – כוחו של הרגל
  • Psycho-cybernetics – פסיכו-סייברנטיקה
  • כוחו של הרגע הזה – The power of now
  • The E Myth – המיתוס של העצמאי
  • The Richest Man in Babylon – האיש העשיר ביותר בבאבילון
  • How to Win Friends & Influence People – כיצד תרכוש ידידם והשפעה
  • The Monk Who Sold His Ferrari – הנזיר שמכר את הפרארי שלו
  • Rich Dad Poor Dad – אבא עשיר אבא עני

קצת רקע על כל ספר

Think And grow rich – חשוב והתעשר

הספר הכי מפוצץ שיצא לי לקרוא בתחום של ההתפתחות אישית, אני אישית מצאתי הרבה דברים שלא ידעתי בספר הזה. קודם כל אגיד שהספר עצמו מאוד ישן, הכתיבה שבו וכל הסגנון מאוד מיושן, הספר פורסם ב1937.

הנושא הראשון שעלה בספר הוא התשוקה. אתה חייב שתהיה לך תשוקה למה שאתה עושה.

הנושא השני הוא התודעה שלך. איך התודעה שלך סופגת את הסביבה שלך, את עצמך. בעיקרון, הסביבה שאתה מציב את עצמך בה התת מודע שלך יתחיל לקבל משם דברים. בגדול, מי שאתה זה הסביבה שלך. כדאי לך לשים את עצמך בסביבה טובה, שתביא לך משהו. וזה לא חייב להיות משהו פיזי, כסף וכו'. זה גם יכול להיות הרגשה טובה ותחושה טובה.

הנושא השלישי הוא המאסטר מיינד, כדאי לך ליצור קבוצת מאסטר מיינד, שבה הסביבה שלך תעזור לך ליצור רעיונות הרבה יותר טוב. וכלל שיהיה יותר אנשים עם יותר רעיונות ככה הרעיונות יהיו יותר טובים ויותר רעיונות.

הנושא הרביעי שנפוליאון מדבר עליו הוא התמקצעות. ידע לא יביא לך כלום אם לא תדע מה לעשות איתו, דע מה לעשות עם הידע שאתה משיג. זה נכון שידע זה כוח וידע זה כסף, אבל אם לא תדע מה לעשות איתו, לא תצליח. זאת הסיבה שתארים אקדמיים כבר לא שווים כמו שהיו שווים.

הנושא החמישי הוא התמדה. תתמיד במה שאתה עושה. תתחייב למטרה ותתמיד בה. 

בספר הוא מדבר על עוד הרבה דברים ודוגמאות ולפרט עליו זה פשוט בלתי אפשרי, ספר חובה לכל מי שרוצה להצליח בעולם הזה.

 

10X rule – חוק ה10X 

על הספר כבר כבר המלצתי במאמר הזה.

קראתי את הספר X10 rule וכל מה שאני רוצה להגיד שהוא ריתק אותי.

נהנתי לקרוא אותו כל פרק ופרק. היו פרקים שחידשו לי דברים והיו פרקים שלא אבל סה"כ ספר מעולה.

אני ממליץ לכל אחד שרוצה להיות פרודקטיבי ולהבין בדיוק איך צריך ואיך כדאי להציב יעדים בחיים הפרטיים והפינססים בעיקר.

הספר מדבר על עיקרון ה10X העיקרון אומר בעצם זה לפעול מתוך הכל פי 10.

המטרות שלך הן פי 10 והיעדים שלך הן פי 10 והפעולות שלך הם פי 10.

The power the a habit – כוחו של הרגל

כוחו של הרגל, גם על הספר הזה כתבתי מאמר שמשלב הרגלים של אנשים מצליחים.

אני חייב להגיד שהספר עצמו ריתק אותי הרבה פעמים. יש שם הרבה עובדות מדעיות על מוח האדם והצורה שבה הרגלים פועלים על המוח שלנו.

מאוד מעניין מומלץ ביותר למי שרוצה לפתח הרגלים חדשים ולהיפטר מהרגלים רעים. 

 

Psycho-cybernetics – פסיכו-סייברנטיקה

בדיוק סיימתי את הספר הזה לפני כמה ימים ואני חייב להגיד שהוא ספר מטורף!

מתוך הספר הזה בוב פרוקטור יצא עם הרבה מהתאוריות שלו. שם הספר הוא פסיכו – נפש cybernetics – מדע השליטה במערכות חיות או שאינן חיות.

מאחורי הספר נמצא מנתח פלסטי בשם מקסוול וולטס שקלט שאחרי שהוא מנתח אנשים בעלי חוסר ביטחון בגלל איזשהי אמונה נכונה או לא נכונה עליהם משנים את ההתנהגות שלהם בחברה.

לדוגמה מישהו בה ומאמין שיש לו אף גדול, יכול להיות שהמקרה נכון ויכול להיות שלא. מה שקורה בעקבות האמונה הזו הוא חוסר ביטחון בעבודה מול לקוחות ואמונה שבגלל האף אנשים פחות אוהבים לדבר איתו. לאחר חודש כשהניתוח כבר עבר. האיש חסר לביקורת והוא לגמרי בן אדם אחר! האיש עם ביטחון ויכולת וויברציה מעולה.

מקסוול החליט לחקור את נפש האדם וגילה שהמוח שלנו לא מבדיל בין דמיון למציאות. אם אדמיין שאני מצליח או אדמיין שאין לי אף גדול אז בסופו של דבר האמין בזה והתת מודע שלי יקבל את זה ומכך האמונה תשתנה ומה שאני רוצה שיקרה יקרה. ממליץ בחום על הספר משנה תפיסה לגמרי.

 

כוחו של הרגע הזה – The power of now

הספר הזה הוא ספר רוחני לגמרי. נכתב על ידי אקהרט טול וזה הספר הכי נודע שלו. הוא ממש ספר מיסטי מלא בחוכמת מזרח ובודהיזם מדבר על ישו ומדיטציות כמובן.

יש הרבה חוכמה בספר זה והרבה דברים לחשוב עליהם. לפעמים הוא קצת כבד כי הדברים שהוא אומר מאוד נשמעים הגיוניים וגורמים לנו לרצות להשתנות. 

 

The E Myth – המיתוס של העצמאי

ספר שכל בעל עסק צריך לקרוא. ספר מדהים. לי אישית הוא פתח עולם שלם של ניהול עסקים ותעשייה.

הספר נכתב על ידי מיכאל גרבר תותח מכירות והכשרה לניהול עסקים ופורסם בשנת 1986.

הספר מדבר על עומק הדברים בבניית עסק בצורה כזו שמאוד קלה להבנה. הוא מספר על מישהי בעלת מאפייה שצריכה עזרה בעסק שלה. לאורך הספר הוא ממש עובר איתה על כל נבכי ניהול העסק ואיך הוא הגיע למסקנות שהוא מספר לה עליהם. אני מאוד ממליץ אחד הספרים הכי טובים שקראתי ויצאתי ממנו עם הרבה ידע על עולם העסקים והכסף בכלל.

 

The Richest Man in Babylon – האיש העשיר ביותר בבאבילון

הספר נכתב על ידי גורג' סמואל בשבת 1926, אנגלית יחסית עתיקה אבל קריאה בהחלט. ערך מוסף לטעמי.

הספר מעביר עצות פיננסיות דרך אוסף של משלים עתיקים לפני 4,000 שנה על העיר באבליון, העיר העשירה ביותר בעולם.

הספר מספר על מישהו בשם ארקד איש עני שהפך לאיש העשיר ביותר בבאבילון. האיש נכנס לחובות הספר עוקב אחר הדרך שלו איך מחובות הפך לאיש העשיר ביותר בעיר.

 

How to Win Friends & Influence People – כיצד תרכוש ידידם והשפעה

אחד הספרים הכי טובים שיש לתקשורת בין בני אדם, אם אי פעם חשבת להיות מנהיג או שאין לך כישורים חברתיים או חוסר בתקשורת אני ממליץ לך בהחלט לקרוא את הספר הזה.

דייל קארנגיי היה מרצה ומנטור להגשמה עצמית שפרסם את הספר בשנת 1936. מדהים איך אחרי כל כך הרבה שנים הספר הזה עדיין רלוונטי לימנו.

בספר הוא מדבר על הרבה עקרונות שניתן ליישם ביום יום לתקשורת יותר טובה בין אנשים ובניית רשת של אנשים סביבך. אני אתן לך טעימה מעיקרון אחד חשוב שהוא ספציפית שינה לי דפוס מחשבה.

דייל הסביר שהיה נוהג לדוג הרבה, ודייל עצמו אהב לאכול תותים עם קצפת (לדוגמה לא זוכר בדיוק מה זה היה) וכשהוא דג, הוא לא השתמש במה שהוא אוהב (תותים עם קפצת) הוא ישתמש במה שהם אוהבים, במקרה של דגים זה תולעים, מכך אפשר לומר, כשאתה מדבר עם מישהו דבר איתו בשפה שלו.

קלוט את ה"וויב" שלו ושנה את התודעה שלך כלפיו כדי ליצור את הצורך שלו בך.

משם הוא מסביר שכדי להתחבר אל הבן אדם ולהבין אותו לעומק הוא מסביר דרך לשים את עצמך במקום שהבן אדם שמולך נמצא, לראות את הסיטואציה מהעיניים שלו וכך להבין את הצורך שלו ואותו הרבה יותר טוב.

 

The Monk Who Sold His Ferrari – הנזיר שמכר את הפרארי שלו

הנזיר שמכר את הפרארי שלו הוא מהספרים האלה שכמעט כל אחד שהתעניין קצת מעבר קרא.

הספר נכתב ע"י רובין ס' שארמה שהוא אחד האנשים המצליחים בתחום ההתפתחות האישית. בעל תואר שני במשפטים וניהול קריירה מוצלחת כעורך דין פלילי עד שייסד חברה להכשרה המתמחה בפיתוח מנהיגות.

הספר מדבר על עורך דין מצליח שסגנון החיים שלו הביא אותו לקריסה. התקף לב שגרם לו להעריך את החיים ולחפש תשובות לשאלות היסוד של החיים בתקווה להגיע למיצוי ואושר. הוא יוצא למסע בתרבויות במזרח. הוא מגלה שם הרבה שיטות לשחרור הפוטנציאל למימוש חיים שיש בהם שלווה מטרה ורגש. הספר מעורר השראה וגורם לך לרצות לטרוף את החיים, הרבה משלים שמלמדים אותך אבני דרך משמעותיות בתחום ההתפתחות האישית והתיקון העצמי. ממליץ בחום לקרוא!

 

Rich Dad Poor Dad – אבא עשיר אבא עני

אבא עשיר אבא עני הוא ספר שבהחלט כל אחד צריך לקרוא, ואני מאמין גם שכל מי שקצת התעניין בעולם הפיתוח האישי קרא, הוא בהחלט ספר שכדאי לך לקרוא אם אתה רוצה ללמוד את הבסיס של איך להיות בעל שפע ואם עוד לא קראת אז רוץ לקרוא.

הספר מדבר על הסופר, רוברט קיוסאקי שנולד לאבא "עני", הוא לא בדיוק היה עני אבל הייתה לו מחשבה של עני, היה שכיר ושאף להתקדם בעבודה שלו.

לעומת זאת היה לו חבר ילדות, מייק, שאביו היה בעל עסקים ומאוד מצליח. ככה גדל רוברט לשני האבות הללו ולמד את ההבדלים בין ראש של איש "עני" ואיש "עשיר". הספר מדבר על עקרונות הבסיס של איך להרוויח כסף, איך להרוויח כסף מנדל"ן, מזה נכס ומזה רכוש ואיך זה משמש אותך.

באמת אחד מאבני היסוד שלכל אחד כדאי לדעת כדי להתקרב לחופש הכלכלי.

הספר לא יהפוך אותך לעשיר ביום או בשבוע אבל יתן לך מושג מזה דורש בשביל להפוך לאחד כזה. הרבה עצות פרקטיות והמון תבונה. ממליץ בחום.

 

אז זהו מקווה שאהבתם את ההמלצות, אני אישית קראתי אותם באנגלית כדי לשפר את האנגלית שלי על הדרך. רובם מתורגמים לעברית ואפשר למצוא אותם בחנויות בארץ.

אני הזמנתי אותם מאמאזון, ניתן גם להירשם לסיפרייה רק שאז לא תוכל לזמן פסקאות שאהבת או לסמן דפים חשובים שכדאי לחזור לפעמים לרענון.

אישית אני אוהב את מדף הספרים שלי, להסתכל עליו בגאווה.

אומרים שאדם נממד לפי מדף הספרים שלו ולא לפי גודל הטלוויזיה. אז לסיכום, תקראו הרבה ואם אתם לא בטוחים איך להתחיל תפתחו הרגלים טובים  ומשמעת עצמית ואני מבטיח לכם שהכל יבוא הרבה יותר בקלות.

תרשמו בתגובות מה הספר הכי מעניין שקראתם בזמן האחרון.