10 ערוצי יוטיוב לפיתוח אישי שכדאי לך לעקוב

blog-post-youtube-channels

אוקי אז סרטונים הם אחד הדברים הכי כיפים לפיתוח אישי, לא דואג קריאה, אפשר להאזין וכמובן לראות מי עומד מאחורי המילים. אין לי ספק שתכיר חלק מהמנטורים שיש כאן, אבל אלה האנשים שעזרו לי הכי הרבה. הבאתי לך כאן רשימה של 5 ערוצי יוטיוב של המנטורים הישראליים הכי חזקים בארץ לדעתי ו5 ערוצי יוטיוב באנגלית לפיתוח אישי שעזרו לי אישית מאוד לפתח כל אספקט בחיים, אם זה משמעת, תזונה, כושר, נשים כ'ו.

אז נתחיל.

ניר דובדבני

https://www.youtube.com/user/NirDuvdevani

ניר דובדבני, בן אדם הצגה, לגמרי פרפורמר גאון ואיש מכירות. כיהן כמנכ"ל רשת מכוני כושר בארץ לתקופה. כיום יש לו חברת קאוצ'ינג שעושה כמעט הכל מהכל. ההתמחות שלו היא מכירות. כל מנטור הוא איש מכירות אז אין מה להתרגש. אבל ניר עושה את זה ממש טוב. הוא מוכר שיטת מכירות שנקראת "שיטת כוכב". הסדנאות שלו זולות יחסית לערך שאתה מקבל ואתה יוצא עם פוש ענק בתור איש מכירות. תוצאות שאני בעצמי ראיתי שיפור משמעותי. ממליץ מאוד ללכת לפחות למפגש שלו לשמוע את הבן אדם. זה משהו בין 60-80 ש"ח למפגש. משם זה כבר קורסים של 3-8 אלף שקל תלוי בקורס, אתה מקבל ספרים, קורס באינטרנט וקורס פרונטלי כמובן. הוא ילמד אותך מכירות כמו שהרבה אנשים לא מלמדים.

עידן וולר

https://www.youtube.com/user/idanwall/videos

אוקי אז עידן וולר, הוא התכלס של התכלס. הוא לא מתעסק בחרטות והתוכן שהוא מפיץ בחינם, לא שווה הרבה. אבל אני אומר לכם הבן אדם תותח. יש לו וובינרים שמכילים כמה פנינות חוכמה וכמה סרטונים טובים אבל בעיקר הוא מוכר את הקורס שלו. הוא קופי רייטר. איש שיווק ממולח. הוא יודע לדבר ויודע לרשום מילים שחודרות שיריון כמו שהוא אומר. שיווק זה הכל בעסק. זה הקרון הראשון ברכבת של העסק שלך. בלי שיווק לא משנה כמה המוצר יהיה טוב לא יהיה לך עסק. ובישביל זה עידן קיים. כדי לקחת אותך לקיצון ולהביא לך את התוצאות שאתה רוצה להשיג לעסק שלך. ממליץ בחום לבדוק את החומרים שלו.

חיים כהן

https://www.youtube.com/user/OotchaLifestyle

על חיים אפשר להגיד באמת הרבה. במיוחד כי אני בעצמי נכחתי הרבה שעות בחברתו. חיים עזב את הבית בגיל 13 והחליט להיות עצמאי. למד בפנימיה ובגיל 15 בערך אחרי שקרא את הספר "אבא עשיר אבא עני" הבין שהוא בתוך מסלול של פיתוח עצמי. הוא אכל הרבה חרא ונכשל הרבה פעמים עד שהגיע לאן שהגיע. הקים בלוג בלי צפיות התחיל לעשות סרטונים בלי קהל. אני יודע שהוא אפילו נעזר בעידן וולר כדי להצליח. התחברתי מאוד לחומרים שלו והערוץ יוטיוב שלו מפוצץ בערך. בחינם. הוא אומר את הדברים כמו שהם ובאמת תכלס. הספר שלו 5 מלכי המוטיבציה באמת מעורר השראה ומביא משהו חדש לשולחן ועם היגיון או חוסר היגיון תלוי איך מסתכלים על  זה. הקורסים שלו בהחלט מביאים ערך. לפעמים קצת נדמה שהוא מוכר לך סיפור אבל אם תקשיב לו באמת ותעקוב אחרי מה שהוא אומר תבין שהוא לא מדבר סתם. הוא מרכז בקורסים שלו הרבה יסודות הצלחה מתוך ספרים קורסים סמינרים מכל העולם. לאחר שהייתי אצלו בסדנאות ושילמתי עשרות אלפי שקלים בשביל לקבל את המידע הזה מצאתי אותו במקומות אחרים מפוזר בין ספרים וסמנירים כמו בוב פרוקטר וחשוב והתעשר פסיכו-סייברנטיקס וכ'ו. אבל חיים מביא את זה בדרך אחרת. אחת שיותר מתאימה למאה שלנו. ממליץ בחום לראות את הסרטונים שלו ולהגיע להרצאות והסמינרים שלו כי הם לגמרי מעוררות השראה ושוות את הכסף.

דון שאול

https://www.youtube.com/user/DonSchaul/videos

דון בן אדם מדהים. באמת נשמה אמיתית. שהוא מדבר איתך אתה ישר מעלה חיוך. הוא פשוט נשמה טהורה. דון גדל באזור חיפה ופרש מבית הספר בגיל מוקדם והצטרף לקהילה שמלמדים שם דברים קונבציונלים. כמו יכולות תקשורתיות, קוגנטיביות, איך ללמוד, איך להנהיג. לבסוף התברר שהקהילה הזו הייתה קהילת של הכת הסיינטולגיה. הסיינטולגיה למי שלא שעה היא תורה דתית עיונית ומעשית אשר פותחה ע"י רון האברד. רון כתב יותר ספרים מאשר כל סופר עד היום. 1084 ספרים שתורגמו ל71 שפות! דון חי בקהילה הזו הרבה שנים. עבר לאנגליה ואז לשוויץ והיה ילד ברמה מאוד גבוהה בכת הזו. לבסוף כשבאמת הגיע לדרג יחסית גבוהה ראה שיש כמה דברים שלא מסתדרים לו עם האידלוגיה שלפיה הוא חי ורוב העולם חי בה. אני לא בטוח מזה היה בדיוק. אבל זה גרם לו לעזוב אותה. דון הגיע לארץ והחליט לייצר קהילה בארץ יחד עם כל החומר שלמד בלי קשר לכת ולהפיץ את הידע שלו בדרך לא הרסנית ולא מגבילה. אני יכול להגיד על עצמי שאני מאוד מרוצה מהלימודים שם, אנשים נחמדים בטירוף והדרך שלמדים מאוד ייחודית ומעניינת, אני עושה שם קורס תקשורת ועד כה מאוד מוצלח!

אלון אולמן

https://www.youtube.com/user/winnerscode 

אלון אולמן, אני לא ממש מכיר את הבחור, וחוץ מהרצאה אחת שהייתי אצלו לא הכרתי הרבה. אבל שמעתי מחבר טוב שהיה אצלו בסשן 3 ימים שהיה פשוט מעניין ומלמד בטירוף. מההרצאה שלו קיבלתי את הרושם שמדובר בבן אדם חזק מאוד. שעבר דברים ממש לא פשוטים בחיים. ניתוחים בריאות שגרמו לו לראות את החיים בצורה אחרת ולצאת לטרוף אותם. להשתתף בטריתלון איש הברזל וגם לסיים אותו. מדובר בבן אדם חריף ביותר. תבדקו עליו בעצמכם וספרו לי איך היה.

Evan Carmichael

https://www.youtube.com/user/ModelingTheMasters

איבן אחלה בחור, הוא יוצר סרטוני סיכום על נושא אחד של המון מנטורים והסרטונים שלו באמת מעוררי השראה. כדאי ללכת לצפות.

Leo Gura

https://www.youtube.com/user/ActualizedOrg

ליאו באמת בן אדם מיוחד. כבר בסרטון הראשון הבנתי שיש לי עסק עם מישהו חריף ושהוא לא סתם מדבר. רואים שהוא יודע על מה הוא מדבר. יש לו סרטונים של שמונה דקות ועד שעתיים וחצי. הוא פשוט שופך מידע חיוני בלי סוף. על כל נושא שקיים בעולם הזה. לפעמים זה קצת יותר מידי והוא אוכל לך תראש, אבל תמיד אפשר לעצור אותו. הוא ממש פותח עולמות ומביא אג'נדות מאוד מעניינות על העולם הזה. בערוץ שלו תוכל למצוא סרטונים על מדיטציות, זוגיות, סקס, משמעות החיים ועוד המון המון. יש לו גם קורס מקיף שכולל הרבה תוכן, לי אישית לא יצא לקנות אותו אבל יש עליו הרבה המלצות באינטרנט.

Bob proctor

https://www.youtube.com/user/BobProctorTV

בוב באמת בחור מיוחד, נולד ב1934 עזב את בית הספר ועבד בעבודות מזדמנות במשך שנים ועשה כמה עשרות אלפי שקלים בשנה (לא הרבה). בגיל 26 בוב קרא את הספר "חשוב והתעשר" של נפוליאון היל, ספר חובה לדעתי. בוב עבר מכמה עשרות אלפי שקלים למאות אלפי דולרים תוך זמן קצר גם הגיע למיליון דולר בשנה. ב1961 בוב פתח חברה שעשתה סמינרים, ספרים, פגישות אחד על אחד ושינה להרבה אנשים את החיים. ממליץ בחום לראות ביוטיוב את הסמינר שלו. הוא אומנם משנות ה80' אבל הוא יחדש לך דברים שבחיים לא חשבת עליהם וזו הבטחה!

GaryVee –  Gary Vaynerchuk

https://www.youtube.com/user/GaryVaynerchuk

גריי הוא התכלס של אמריקה. הוא אומר כל מה שבא לו והוא הכי ישיר שיש. הוא עושה המון הרצאות וכנסים ויש לו המון המון תוכן באיטרנט עם ערך. להבדיל מהרבה מנטורים שיש הוא לא עושה את רוב הכסף שלו ממנטורינג. הוא איש עסקים צנוע בבעלתו חברת יין שקיבל מהמשפחה שלמעשה משם הוא התחיל לפרוח וחברת מדיה טכנולוגית שמספקת שירותים לחברות טכנולוגיה גדולות כמו אינסטרגם וAIRBNB וכ'ו.. שווה לצפות בתוכן שלו הוא באמת משתף הרבה מידע, במיוחד אם אתה בכיוון של תוכן ורשת חברתית ופרסום כי הוא מדבר על זה המון.

Tom Bilyeu

https://www.youtube.com/channel/UCnYMOamNKLGVlJgRUbamveA

טום הוא בחור צנוע ומעולה במה שהוא עושה, אחרי הרבה עבודה קשה כמו הרבה אנשים הצליח. והחליט לספר על זה. אפשר לראות שלל הרצאות שלו ותוכניות אירוח ביוטיוב ואני אישית מאוד אוהב את הערך שהוא משתף. טום הצליח לראשונה שפתח חברה לאוכל וחטפי מזון בריאים. טום שווה כיום כמעט 400 מיליון דולר. ממליץ מאוד לראות את התכנים שלו בערוץ וגם לעקוב אחריו באינסטרגם הוא משתף הרבה דברים על זוגיות והשקפת עולם.

לסיכום, אני חושב שלכל אחד כדאי שיהיה מנטור או מישהו להסתכל עליו ולהעריץ או לשאוף להיות כמוהו. אני לא אומר לך עכשיו תשאף להיות בול כמו גריי או טום. קח את הכל בערבון מוגבל, מה שטוב לאחר לאו דווקא יהיה טוב לך, חוק ה80% 20%. קח 80% ממה שהבן אדם אומר לגבייך. אף פעם אל תהיה אבסולוטי. ועוד משהו. הרמה של האחר היא לא הרמה שלך. ביום אחד אתה לא תהפוך להיות עשיר, הכל במדרג. הכל בהדגרה. מתחילים מאיפשהו.

בהצלחה. אני הייתי דין, מקווה שנהנת לקרוא את החומר שלי תרשום לי בתגובות מה אתה חושב.

מה שאני אומר פה הוא נכון לגבי וההחלטות שתיקח בעקבות הכתבה הזו היא על אחריותך בלבד.