32 דברים שאנשים עושים לפי הספר 10X rule

32 דברים שאנשים מצליחים עושים

קצת על הסופר

גרנט קאדון הוא סופר שזכה מספר פעמים בספר הנמכר ביותר במגזין הניו-יורק טיימס, הוא מומחה למכירות ידוע בכל העולם שבמעביר סדנאות מכירה ואימונים אישיים בכל העולם. הוא יצר שלושה חברות בשווי מליוני דולרים כמו cardone traning technologies, Cardone group, capital management.

על מה הספר?

ובכן קראתי את הספר X10 rule וכל מה שאני רוצה להגיד שהוא ריתק אותי. נהנתי לקרוא אותו כל פרק ופרק. היו פרקים שחידשו לי דברים והיו פרקים שלא אבל סה"כ ספר מעולה. אני ממליץ לכל אחד שרוצה להיות פרודקטיבי ולהבין בדיוק איך צריך ואיך כדאי להציב יעדים בחיים הפרטיים והפינססים בעיקר. הספר מדבר על עיקרון ה10X העיקרון אומר בעצם זה לפעול מתוך הכל פי 10. המטרות שלך הן פי 10 והיעדים שלך הן פי 10 והפעולות שלך הם פי 10.

הוא מדבר על הצלחה וכישלונות איך כדאי ואיך צריך להתמודד איתם. הוא מדבר על עיקרון שבוא הוא מציג דרך להסתכל על הצלחה בדרך כזו שההצלחה היא לא בחירה אלה האחריות שלך בתור בן אדם לממש את הפוטנציאל שלך. לקחת אחריות על ההצלחה שלך. להתחייב אליה כאל המשימה שלך. היא החובה שלך היא לא הבחירה שלך. עלייך להצליח. אין מנוס מזה. ככותרת המאמר אני אגיע לעיקר הספר בו הוא מפרט על 32 דברים שאנשים עושים לפי דעתו.10x rule ספר

אז בלי יותר מידי הקדמה

32 דברים שאנשים מצליחים עושים מתוך הספר

The 10X Rule

פתח גישה של אני כן יכול.

אנשים בעלי גישה של "אני כן יכול" בדר"כ תהיה להם צורת מחשבה שהכל אפשרי, של "יאללה בוא נעשה את זה" גישה חיובית למצב שנראה בלתי אפשרי בשבילהם הוא אפשרי מאוד. אתה צריך להיות במחשבה שהכל אפשרי אפילו אם תצטרך לעבוד טיפה קשה עבור זה או בשביל לגרום לזה לקרות. תגיד כן ואז תגרום לזה לקרות. למה? כי אף אחד אחר לא מוכן. ואתה תצליח רק על ידי כך שתעשה דברים שאנשים נורמטיביים לא יעשו. ואתה תעשה.

תאמין שתצליח לעשות את זה

תפתח גישה שתצליח לעשות הכל. אפילו את הבלתי אפשרי. אתה לא יכול להיות בגישה שדברים בלתי אפשריים כי רק את הבלתי אפשרי ניתן להשיג על ידי כוח רצון לגרום להם לקרות. בניגוד למה שאנשים אחרים חושבים

תתרכז בהזדמנויות

תתרכז במה שבאמת חשוב. תקפוץ על כל הזדמנות תגיד כן תאמין שתצליח לגרום לדברים לקרות והם יקרו. תעבוד קצת קשה תלמד ותפעל ממקום של אמונה ואומץ שתתגבר על כל מה שיגיע אלייך.

תאהב אתגרים

תסתכל על הכל כאתגר. לא תחרות, אתגר. אתגרים באים בדרך כלל בצורה של פחד, של משהו שמפחיד אותך לעשות ולפעמים אם תאמין לרגש, לתחושה תחשוב ותטעה שזה לא משהו שאתה אמור לעשות או צריך לעשות. שזה לא הזמן הנכון. אבל להפך. אם זה הגיע אלייך זה הגיע אלייך מסיבה מסויימת תיקח את האתגר עלייך ותוכיח לא לאנשים אחרים לעצמך שאתה יכול.

חפש לפתור בעיות

תחפש להבין דברים, לפתור בעיות, למצוא פתרונות לדברים שאנשים אחרים לא מצאו להם או חשבו שזה בלתי אפשרי עבורם תהיה הבלתי אפשרי. אנשים מצליחים בכל רחבי העולם האמינו שהכל אפשרי עבורם ולא לקחו צעד אחורה שמופיע אתגר חדש מולם, להפך, הם אימצו את האתגרים כי הבינו שרק ככה מגיעות תוצאות יוצאות דופן. הרבה מהחברות הגדולות יוצרות בעיות רק כדי שיוכלו לפתור אותם ללקוחות שלהם וכך למכור יותר.

תתמיד עד שתצליח

היכולת להתמיד למרות כל המכשולים והאכזבות והכישלונות היא חשובה בהחלט לכל מי שרוצה להצליח. לפעמים אפילו יותר מכישרון. תתמיד במה שאתה עושה, בסוף תראה פירות. לפעמים אתה רק צעד אחד לפני הפריצה הגדולה ואתה מחליט לוותר ואז כל מה שעשית הולך לפח. תתמיד עד שתראה תוצאות!

קח סיכונים

אוקי אז לא דבר חדש בטח לא למי שפה (אני מקווה) לקחת סיכונים זה אחד הדברים הכי נחוצים למי שרוצה להצליח ורוצה לקדם את עצמו. כל דבר שהוא אתגר הוא סיכון כל דבר שיסכן את האגו שלך, את החשבון בנק שלך, את האישיות שלך כל דבר כזה או אחר מאחריו נמצא בול מה שאתה מחפש. מאחרי ההשקעה יש את הרווח אחרי הפחד מגיע הידע והוודאות. קח סיכונים בכל מה שאתה רוצה להשתפר בו, עשה מה שאתה מפחד לעשות.

תהיה לא הגיוני

תעשה מה שאנשים אחרים מפחדים לעשות. כי אנשים "רגילים" ישארו במקום הנוח שלהם יעשו מה שטוב להם ולא מה שמפחיד אותם לא מה שמכניס אותם למקום של אי וודאות ואתגר. תיקח סיכונים ותציב מטרות לא הגיוניות תפעיל באופן שהוא לא הגיוני. כולנו משוגעים כולנו אובססיבים, קח את למקום שיוביל אותך להצלחה שלך.

תיצור שפע

תחשוב שפע, זה אחד העקרונות הכי חזקים שיש למי שרוצה להצליח ורוצה להרוויח הרבה כסף. עם כסף בא עוד כסף. עם שפע בא עוד שפע. שפע אוהב שפע. אין מה להגיד ככה זה, תיפטר מההרגלים ומהמחשבות של "אין לי מספיק" "אני צריך עוד" תזרוק אותם. תחשוב יש! יש לי מספיק, יש לי כסף, תשים כסף בצד כל חודש תראה אותו גודל, אני יודע שאתה חושב נו זה ברור. אבל כשתראה שיש לך אתה תרגיש טוב אתה תרגיש מלא שלא חסר לך ומהמקום הזה רק אתה יכול לייצר יותר שפע. עשה לך קופת חיסכון, צנצנת בחדר. שב מול דולרים ליד המחשב. תיצור לך שפע, שיזכיר לך שיש לך שלא חסר לך. 

תהיה מסוכן

מאז שהיית ילד, דואגים לך שלא יקרו לך כלום, תמיד אומרים לך "שמור על עצמך" דואגים שלא יקרה לך כלום ומזכירים לך לא לקחת סיכונים לא לפעול בהגזמה לא לעשות דברים קיצוניים. תחשוב על הפעמים שנפגעת כשהיית ילד ותראה שזה שניסית לשמור על עצמך עשה לך יותר נזק מאשר טוב. תיקח סיכונים תעשה דברים שאתה מפחד מהם תפעל בכל הכוח שלך עד שיגמרו לך הכוחות. רק ככה מביאים תוצאות!

קח פעולות לעיתים קרובות

אז על זה הספר בעצם. לקחת פעולות והרבה, זה לא חדש, טוני רובינס אמר את זה, וכל מנטור שני אומר את זה, קח פעולות מאסיביות! אין דרך להתחמק מזה. ניסיון גובר על כל ידע. תעשה הרבה תהיה טוב. תעשה מאט תהיה בסדר. תפעל באופן קיצוני לעבר המטרות שלך. קבע מטרות לא הגיוניות. רוצה להתחיל עם בחורה ולהוציא מספר? תתחיל עם 10. למחרת תתחיל עם 20. רק ככה יגיעו התוצאות ומהר!

תמיד תגיד "כן"

בכל העולם אנשים מצליחים אומרים כן. לא בגלל שהם חייבים או יכולים אלה בגלל שהם בוחרים להגיד כן. פשוט מאוד, המילה הזו חיובית והשנייה (לא) שלילית הרבה יותר. תגיד כן ללקוח, תגיד כן לאתגרים. פשוט תגיד כן ואז תבין את הדברים.

תתחייב מתוך הרגל

אנשים מצליחים נוהגים להתחייב לדברים שהם מאמינים בהם. ולא משנים את הדעות שלהם לעיתים קרובות. קח החלטה ותתחייב אליה. קח אחריות על ההחלטות שלך ותעמוד בהם. עיקרון ה"אול אין" כמו בפוקר. רק המעזים מנצחים. תן הכל ותתחייב. זה מחייב אותך לקחת סיכונים ולעמוד במילה של עצמך. אתה תרגיש הרבה יותר טוב שהשגת מה שרצית. שהעזת שניצחת את הפחד. אתה תרגיש בלתי מנוצח שתתחייב ותעמוד בזה. 

לך עד הסוף

במפגשים של מכורים אנונימיים, אין דבר כזה חצי גמול. או להיגמל תוך כדי עישון\שתייה. אתה צריך להתחייב ללכת עד הסוף. אם תתחיל משהו ותפרוש באמצע לא השגת בעצם כלום.

תתרכז ב"עכשיו"

כשאתה בדרך ההצלחה, בדרך של ההתפחות אתה צריך לדאוג גם לרוחניות שלך. העיקרון הזה מופיע ושלל ספרי מדיטציה ורוחניות והדרך אל הארה. להתרכז בעכשיו זה לקרקע את עצמך. לקבל פרופורציות על החיים שלך. להבין שהכל זה רק משחק ואתה רק לומד לשחק אותו על הצד הטוב ביותר שלך. תסתכל סביבך על המקום שאתה נמצא עכשיו על הרהיטים בחדר שמזמן לקחת כמובן מאליו על הנשימה שלך איך בכל נשימה היא מכניסה לך חיים ומוציאה אותך אל החיים. תתרכז בכאן ועכשיו ותחשוב על העתיד. אנשים שלא מצליחים חושבים על העבר חושבים על מה היה ולא על מה יהיה. תתרכז בעכשיו, תיקח פעולות היום. אנשים חולמים על העתיד ולא עושים עם זה כלום. דוחים למחר ולא חושבים מה אני כן יכול לעשות היום?

תייצג אומץ

זה מה שיגרום לך לקחת סיכונים ופעולות באופן קיצוני ומאסיבי. זה נדיר שאנשים לוקחים פעולות מבלי לפחד. מבלי לחשוש. תיהיה אמיץ קח סיכונים למרות כל הסיכונים למרות כל המחשבות. חיילים לא רואים את עצמם כאמיצים עד שהם רואים את הערצה מאנשים אחרים. הם פשוט עשו מה שהם חייבים לעשות באותו הרגע. מה שהם התחייבו אליו.

תאהב את השינוי

אנשים מצליחים תמיד מסתכלים על השינוי, תמיד מסתכלים קדימה, איך העולם הולך להשתנות ומשתנים לפיו. אחרת הם לא ישארו מצליחים. לפחות לא להרבה זמן. סטיב ג'ובס הוא דוגמה טובה לכך, הוא שינה את מוצריו לפני שהמתחרים שלו יוכלו להעתיק ממנו ולפני שהלקוחות שלו ישתעממו. תעודד שינוי, תאהב אותו ותחפש להשתפר במה שאתה עושה.

תתמיד בדרך הנכונה

אנשים רגילים מסתכלים רק על "עבודה קשה" אבל אנשים מצליחים מחפשים את הדרך הכי טובה לעשות את הדברים ודובקים בה. אנשים מצליחים מאמינים שהם יודעים להבדיל בין מה עובד לבין מה לא. אנשים מצליחים משקיעים את האנרגיה את הכסף שלהם ואת הזמן שלהם בלשפר את עצמם, הם לא מתרכזים בעבודה קשה אלה כמה התוצאות מספקות. שתצליח בגלל העבודה הטובה שלך זה לא ירגיש כמו עבודה זה ירגיש כמו הצלחה.

תשבור מוסכמות

אנשים מצליחים חושבים מעבר לשינוי. הם חושבים איך לעשות את הדברים לגמרי אחרת. אנשים מצליחים מחפשים איך לשבור מוסכמות איך ליצור הרגלים ומסורות חדשות ולא לעקוב אחרי מה שכבר קיים. מצא דרך לשבור את הדרך מחשבה המסורתית שמשאירה את כולם מאחור.

תהיה מפוקס על המטרות שלך

מטרה זה משהו שאתה רוצה להשיג אותו כדי להתקדם קדימה. אנשים מצליחים תמיד שמים יותר דגש על המטרות שלהם לעומת הבעיות שלהם. אם לא תקדיש זמן לחשוב על המטרות שלך תמצא את עצמך משלים את המטרות של אנשים אחרים. תהיה סגור על מה אתה רוצה בדיוק ותהיה מפוקס על זה.

תחיה במשימה

אנשים שלא מצליחים מעבירים את חייהם בכך שהם חושבים על עבודה טובה משכורת טובה. אנשים מצליחים חושבים על החיים שלהם כמו על משימה או על אמונה או דת. לא כ"עבודה". אנשים מצליחים מסתכלים על המטרות אפילו בחיי היום יום שלהם כחלק ממשימה אחת גדולה ויותר חשובה. אם תמשיך לגשת לעבודות שלך כ"סתם עוד עבודה" תמצא את עצמך כל חייך עובד וסובל. תיגש לכל משימה אפילו הכי קטנה כמו שיחת טלפון או אימייל כחלק מהמשימה הגדולה שלך ולא פחות.

תתעניין בתוצאות

אנשים מצליחים לא מעריכים ניסיון או עבודה הם מסתכלים על התוצאה. אנשים פחות מצליחים משקיעים יותר בדרך מאשר בתוצאה שהיא תפיק. אם תחליט לקחת את הזבל החוצה אבל תגיע רק לדלת הכניסה שום דבר לא קרה בעצם. לא הוצאת תזבל. בין אם תאהב את זה או לא התוצאה היא מה שחשוב באמת. תפסיק לטפוח לעצמך על השכם על זה שניסית. תהיה גאה רק כשבאמת הצלחת להגיע לתוצאה שרצית.

תהיה בעל שאיפות וחלומות גדולים

אנשים מצליחים תמיד מכוונים גבוהה. לתוצאות לא ראליסטיות מה שנקרא. הם משאירים את הראליסטיות לכל השאר. הם לא מתפשרים על תוצאות בינוניות. השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא כמה החולמות שלך גדולים באמת? תקיף את עצמך בשפע. תקרא אנשים שחיו בגדול סטיב ג'ובס ביל גייטס אלה אנשים ששינו את העולם בכך שחשבו שונה, גדול. אם הם היו חושבים כמו כולם הם היו מתחרים כמו כולם. תקיף את עצמך באנשים שחושבים בגדול ורק ככה תגיע לממש את הפוטנציאל שבך.

תיצור את המציאות שלך 

אנשים מצליחים יוצרים את המציאות של עצמם. לא תראה מישהו מצליח "נכנע" לאמונות של מישהו אחר. שמישהו אחר אומר לו שזה לא אפשרי הוא לא נכנע אליו. הם דבק באמונה שלו שזה דווקא כן יצליח. שגם אם אף אחד לפניו לא עשה כך הוא יוכיח שזה כן אפשרי לעשייה. כל אדם ששינה את המציאות של כולנו בצורה כזו או אחרת חווה התנגדות מהסביבה שלו שאמרה לו שזה אפשרי וזה לא נעשה לפניו. תעשה קצת מחקר ותראה שכל בן אדם שהצליח, הצליח להוכיח שהלא אפשרי הוא אפשרי.

תתחייב קודם תבין אחר כך

אנשים בינוניים בדרכ חושבים לפני שהם מתחייבים. רוצים לדעת את כל הפרטים ושהם שולטים בעניינים. מה שהרבה פעמים קורה שהם חוזרים להצעה שקיבלו הם יגלו שמישהו אחר כבר לקח אותה או שהיא בכלל לא רלוונטית יותר. תתחייב קודם תבין את הדברים אחר כך. זה יגרום לך לקחת במאה אחוז אחריות על הדברים שאתה אומר ועושה לפני שאתה מבין את הדברים עד הסוף.

תהיה אתי

שאני אומר תהיה אתי אני מתכוון לכך שתהיה מחוייב לדברים שאתה אומר. שאתה אומר לחברים שלך למשפחה שלך לחברה שלך ולעצמך. תשיג כל מה שאתה מבטיח שתשיג. אם אתה אומר שתעשה משהו ואתה לא עושה שום דבר בנידיון כדי לעשות אותו אתה לגמרי לא אתי. לא תראה הצלחה להתחייב למטרה ולהשיג אותה בכל מחיר. 

תביע התייחסות לסביבה שלך

אם כל הסביבה שלך תהיה חולה, עצלנית ומלאה בחוסר בסוף גם אתה תהפוך לזה.  תדאג לקבוצה שלך. תהיה בחברה אנשים מלציחים מלאים בשפע ותהיה כמוהם. 80% מהסביבה שלך זה אתה.

תהיה בלמידה מתמדת

המנכל"ים הכי גדולים של העולם מדווחים כי הם קוראים בממוצע 60 ספרים בשנה ומגיעים לפחות ל6 וועדות\סמינרים בתחומי עניין שלהם. תהיה בלמידה מתמדת. תמשיך להשקיע בעצמך כי אתה הנכס הכי גדול של עצמך.

תחיה בחוסר נוחות

אנשים מצליחים נוטים לשים את עצמך בסיטואציות שבהם הם מרגישים חוסר נוחות. כשהפחות מצליחים מחפשים כל הזמן איפה נוח להם ואיפה הם יכולים לנוח בשקט. כמה שפחות לקחת אחריות או החלטות. תהיה נועז. תשים את עצמך בסיטואציות שתחווה חוסר נוחות כמו לקחת החלטות גורליות של קבוצה או מכירה קשה. 

תיצור מערכות יחסים שירימו אותך

אנשים מצליחים נוטים להקיף את עצמם באנשים שיותר מצליחים מהם, יותר מוכשרים מהם, ויותר יצירתיים מהם. בדרך הזו תמיד יש להם לאן לשאוף ועם מי להתייעץ בנוגע לדברים שלהם. לעומת זאת אנשים שפחות מצליחים נוטים לעקיף את עצמם בסביבה שהיא כמוהם או במקרים גרועים יותר פחות טובה מהם. וזה רק כדי ללטף את האגו שירגישו שהם יותר טובים מהם. תקיף את עצמך באנשים טובים ממך ותצליח להגיע לאן שאתה רוצה.

תיצור משמעת עצמית חזקה

תזכור שאנחנו לא מדברים רק על כסף פה. המשמעת העצמית שלך תביא לך תוצאות בכל תחום בחיים. והכל תלוי ובאילו הרגלים תבחר ליצור לעצמך. משמעת עצמית זה אומר להתחייב לעשות משהו ולעמוד בו לא משנה כמה הדבר הזה שהתחייבת אליו גורם לך לאי נוחות או לאי וודאות כל עוד אתה יודע שהוא תורם לעתיד שלך או להצלחה שלך בדרך כזו או אחרת. תחליט אילו הרגלים אתה רוצה ליצור לעצמך ותגרום לעצמך להתחייב אליהם. לעצמך ולקבוצה שלך.

אז אלו היו 32 דברים שאנשים מצליחים עושים כדי להגיע להצלחה. זה סה"כ המלצה ואני אישית לקחתי הרבה דברים מהרשימה הזו לעצמי. כמובן בספר על כל סעיף יש כמה פסקאות יפות ויש הסבר הרבה יותר רחב ממה שנתתי אבל אני מאמין שסיכמתי את זה טוב מספיק כדי שתבין את הרעיון.

לסיכום

אם אתה באמת רוצה להבין לעומק את עניין ה"לפעול פי 10" אני ממליץ לך לקרוא את הספר. הוא נתן לי הרבה מוטיבציה וחומר למחשבה. בנוסף לספר עצמו אחרי כל פרק יש דף עם כמה שאלות ומקום למלא. לפעמים זה קצת תופס אותך לא מוכן. פתאום צריך לעשות משהו, לא לקרוא ולהכניס מידע כמו זומבי אלה באמת לקחת עמדה בנוגע למה שקראת. לפעמים אתה מבין שבכלל לא הבנת לגמרי על מה הפרק וזה גורם לך לחזור אחורה על הדברים ולחדד את מה שלא הבנת. ובכלל חשוב לקחת פעולה לגבי כל מה שאתה לומד. בין אם זה לרשום או לצלם את עצמך מדבר או להקליט. הפעולה עצמה נותנת לידע "חיים" והוא נקלט טוב יותר למוח.

אז ריכזתי כאן את השאלות שהגיעו אחרי ה32 דברים שאנשים מצליחים עושים שתוכלו גם קצת לטעות מהחווה. 

מה אתה עושה הכי טוב כיום?

על מה אתה צריך לעבוד עוד?

אני מקווה שנהנת לקרוא את הכתבה וזה עזר לך אפילו אם רק מעט. אל תיתן תרשימה לדכא אותך. אתה יכול להחליט אפילו רק על דבר אחד שאתה מוכן לעמוד בו למשך שבוע ותראה איך זה משפיע עלייך. אם תשפוט את הדברים לפי שתנסה לעולם לא תדע מה נכון ומה לא. נסה בעצמך, לא עובד? דלג הלאה.